Mimořádná modlitba za mír 21.3.-27.3.2022

Pokoj a dobro!

Drazí,

Srdečně Vás znovu zdravíme a upřímně děkujeme všem, kteří se vytrvale modlíte, postíte a obětujete na úmysl za mír a usmíření mezi národy.

Možnost zapsat se k modlitbě přes web https://ruzeneczacr.cz/ jsme prodloužili až do této neděle 27.3.

Královno míru a usmíření, oroduj za nás!


Tým Růžence za ČR

P. S.

Máme velkou radost z toho, že svatý otec František v pátek 25. března od 17.00 hodin během kajícího obřadu, kterému bude předsedat, zasvětí Rusko a Ukrajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Tentýž akt ve stejný den vykoná ve Fatimě kardinál Konrád Krajewski jako vyslanec Svatého otce.

K tomuto modlitebnímu setkání, které by se na přání papeže mělo uskutečnit také v katedrálách, mariánských svatyních, farních i řeholních společenstvích po celém světě, zve Svatý otec spolu s biskupy také všechny věřící.

Předseda ČBK olomoucký arcibiskup Jan Graubner již vyzval jednotlivé české a moravské diecéze, aby se k těmto pobožnostem rovněž připojily.

Modlitba z Baziliky svatého Petra bude přenášena prostřednictvím Mondovize, Youtube kanálu Vatican Media Live a v České republice je 25. března od 17.00 hodin zařazena do vysílání TV Noe.

Zdroj: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/220318k-zasveceni-ukrajiny-a-ruska-neposkvrnenemu-srdci-panny-marie-se-prida-cely-svet

Přípravná novéna: https://www.fatym.com/view.php?nazevclanku=deviatnik-novena-k-fatimske-panne-marii-173-2532022&cisloclanku=2022030117