Další modlitby

K SVATÉMU JOSEFOVI (PO RŮŽENCI)

Kancionál č. 011

K Oroduj za nás, svatý Josefe,
L aby nám Kristus dal účast na svých zaslíbeních.

K K tobě, svatý Josefe, přicházíme ve své tísni. Když jsme vzývali o pomoc tvou přesvatou snoubenku, žádáme s důvěrou i od tebe ochranu. Pro lásku, která tě pojila s neposkvrněnou Pannou a Bohorodičkou, a pro otcovskou lásku, s kterou jsi objímal Ježíše, pokorně prosíme: shlédni milostivě na dědictví, které si Ježíš Kristus získal svou krví, a přispívej nám v našich potřebách svou mocnou přímluvou.

Starostlivý strážce Svaté rodiny, opatruj vyvolený lid Ježíše Krista. Odvrať od nás, laskavý otče, všechnu nákazu bludů a mravní zkaženosti. Náš mocný ochránce, milostivě nám z nebe pomáhej v tomto boji s mocnostmi temna, a jako jsi kdysi vysvobodil Ježíše z nebezpečí života, tak nyní braň církev Boží proti úkladům nepřátel a proti všemu protivenství. Nás pak všechny ustavičně ochraňuj, abychom podle tvého příkladu a s tvou pomocí svatě žili, zbožně zemřeli a dosáhli věčné blaženosti v nebesích.
L Amen.

Zdroj: RC Diocese of Phoenix USA

Modlitba Jana Pavla II. za svět v ohrožení

Ó Matko lidí a národů, pomoz nám zvítězit nad hrozbou zla, které se tak lehce zakořeňuje v srdcích dnešních lidí a které svými ohromnými účinky již doléhá na současný život a zdá se, že uzavírá cesty k budoucnosti!

Od hladu a války – vysvoboď nás!

Od jaderné války, od samozničení, od všech druhů válek – vysvoboď nás!

Od hříchů proti lidskému životu od jeho prvopočátku – vysvoboď nás!

Od nenávisti a degradace důstojnosti Božích dětí – vysvoboď nás!

Od všech druhů nespravedlnosti v sociální oblasti a na poli národním i mezinárodním – vysvoboď nás!

Od lehkosti, s jakou se pošlapávají Boží přikázání – vysvoboď nás!

Od pokusu uhasit Boží pravdu v lidských srdcích – vysvoboď nás!

Od ztráty rozlišování dobra a zla – vysvoboď nás!

Od hříchů proti Duchu Svatému – vysvoboď nás! Vysvoboď nás!

Ó Matko Kristova, vyslyš volání proniknuté utrpením všech lidí! Vyslyš volání proniknuté utrpením celé společnosti!

Pomoz nám mocí Ducha Svatého zvítězit nad každým hříchem: hříchem člověka a „hříchem světa“, hříchem ve všech formách.

Ať se v dějinách světa ještě jednou zjeví nekonečná moc vykoupení, moc milosrdné lásky! Ať zastaví zlo! Ať přetvoří svědomí! Ať se v Tvém Neposkvrněném Srdci objeví světlo naděje pro všechny!

Papež Jan Pavel II., 25. března 1984 (výběr) Převzato z https://modlitba.sk/?p=8319

Svatý Michaeli, archanděli

Exorcismus na ochranu nás i Církve před ďáblem, který se pokouší vnést rozdělení mezi nás a Boha, i mezi nás samotné.

Za dramatických okolností ji v 19. století napsal papež Lev XIII., který byl takzvaně i doslova „vatikánským vězněm“. Tehdy zednářské lóže všech zemí jásaly nad tím, že Řím a Itálie jsou jejich kolonií, zatímco Petrův nástupce prosil archanděla Michaela, aby bránil církev i civilizaci, která z ní vzešla. Pár měsíců po sepsání své nejpronikavější encykliky o/proti zednářství Humanum Genus, 13. října 1884, měl Lev XIII. hrůznou vizi ďábelského útoku proti Církvi. V tomto kontextu složil zmíněnou modlitbu ke svatému archandělovi Michaelovi a stanovil, aby byla recitována po každé mši:

„Svatý Michaeli, archanděli, braň nás v boji! Proti zlobě a úkladům ďáblovým budiž nám záštitou, nechať Bůh přikáže jemu, pokorně prosíme! Ty pak, kníže vojska nebeského, Satana a jiné duchy zlé, kteří ke zkáze duší světem obcházejí, božskou mocí do pekla svrhni. Amen.“ 

 Jméno tohoto archanděla vyjadřuje v hebrejštině otázku či spíše výzvu k boji: „kdo je jako Bůh?“ Prorok Daniel praví: „Povstane Michael, veliký kníže, který chrání syny Božího lidu“ (Dan 12,1). Lev XIII. se dovolává tohoto knížete, aby byl církvi záštitou před Satanskou mocí, zosobněnou gnostickým myšlením, které zmíněné lóže ztělesňují.

Učitelský úřad se po smrti Lva XIII. v roce 1903 tématem zednářství prakticky přestal zaobírat. Výjimkou je krátké upřesnění prefekta Kongregace pro nauku víry, tehdejšího kardinála Ratzingera, který s výslovnou podporou papeže Wojtyly potvrdil plnou platnost papežských odsouzení prohlášením o zednářství z 26. září roku 1983.

Kdo strojí úklady církvi v dnešní době? Před kým nás má chránit prosba o pomoc shůry? Stojí za to připomenout, že všichni autoři Nového zákona jednomyslně varují před zvrácenými  naukami, které se rozšíří v Božím lidu. Zmiňme některá z těchto varování. V prvním listě apoštola Jana (1 Jan 2,18-19) čteme: „Jak jste slyšeli, Antikrist přichází, a teď se skutečně objevilo mnoho antikristů. Oni sice vyšli z našeho středu, ale nebyli z nás.“

V Matoušově evangeliu (Mt 7,15) čteme: „Mějte se na pozoru před nepravými proroky: přicházejí k vám převlečení za ovce, ale uvnitř jsou draví vlci“. Ve Skutcích apoštolů (Sk 20,30) říká Pavel: „Z vašeho vlastního středu povstanou lidé, kteří se budou snažit převrácenými řečmi strhnout za sebou učedníky.“

A Petr ve svém druhém listě (2 Petr 2,1-2) varuje: „I mezi vámi se objeví lžiučitelé a budou se snažit záludně zavést zhoubná bludařská učení. Ba budou dokonce zapírat Pána, který je vykoupil, a tím se ovšem dostanou rychle do záhuby. Mnoho lidí se dá strhnout od nich k prostopášnostem, a tak přivedou cestu pravdy do špatných řečí.“

A na závěr opět Pavel v druhém listu Timotejovi (2 Tim 2,3-4) prorokuje, že „přijde doba, kdy lidé nesnesou zdravé učení, nýbrž si podle vlastních choutek nahromadí učitele, kteří šimrají jejich uši; odvrátí sluch od pravdy a obrátí se k bájím.“

Ježíš v Janově evangeliu říká: pravda vás osvobodí (Jan 8, 32). Pravda, zjevená pravda, včetně zjevené pravdy o té lásce, která pojí muže a ženu v povolání k účasti na stvořitelském díle Boha skrze svátost manželství.

Pravda o lidském těle a o tom, jak s ním zacházet, je dnes zpochybňována. Z povědomí se vytrácí především pojem do nebe volajícího hříchu proti lidské přirozenosti. Bible, Starý stejně jako Nový zákon, však v tomto bodě učí naprosto jasně. Uveďme pouze dva texty. V knize Levitikus (18,22) čteme: „Nesmíš ležet s mužem jako se ženou. Je to ohavnost.“

Pavel pak v prvním listě Korinťanům píše: „Nevíte, že nespravedlivým se nedostane podílu v Božím království? Nemylte se! Ani smilníci, ani modláři, ani cizoložníci, ani zhýralci, ani lidé zvrácení (masculorum concubitores)…. nebudou mít v Božím království účast“ (1 Kor 6,9-10).

Dnes je nepochybně v církvi i mimo ni – mezi věřícími laiky i duchovenstvem – mnoho teologů, řeholníků i biskupů, kteří zjevenou pravdu o sexualitě zpochybňují. Tím se oddělili od Boha a nevyhnutelně rozsévají koukol, působí zmatek a rozdělení v Božím lidu.

Papež František volá církev, celou církev k modlitbě, což je moc dobře. Hrozí totiž, že by věrouka, tedy zjevená pravda, která nás osvobozuje, mohla být dána do závorky, a to je to nebezpečí pro společnost, ve které žijeme.

Zdroj: https://www.vaticannews.va/cs/svet/news/2018-10/proc-modlitba-ke-svatemu-archandeli-michaelovi.html